WIKOMA MASZYNY I URZĄDZENIA PRZEMYSŁOWE Grzegorz Wójcik realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Rozwój infrastruktury B+R i opracowanie technologii produkcji ekologicznych palet z tulei tekturowych makulaturowych przez firmę WIKOMA w Zbąszyniu”.

Przedmiotem projektu jest wyposażenie firmy w niezbędną infrastrukturą B+R oraz przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych, których celem jest opracowanie technologii produkcji innowacyjnych palet transportowych wykonanych z tulei makulaturowych wraz z zastosowaniem konstrukcji plastra miodu.

Głównym rezultatem będzie opracowanie i  wdrożenie na rynek innowacyjnej technologii produkcji palet WIKOMA o wysokich parametrach jakościowych, wykonanych z tulei makulaturowych i papieru makulaturowego.

Wynikiem realizacji projektu będzie dywersyfikacja przychodów i osiągnięcie wzrostu konkurencyjności oraz podniesienie innowacyjności WIKOMA MASZYNY I URZĄDZENIA PRZEMYSŁOWE Grzegorz Wójcik, poprzez wdrożenie na rynek efektów prac B+R, w postaci innowacji produktowej.

 

Wartość projektu: 14 612 884,47 zł

Wartość dofinansowania: 6 211 685,04 zł

 

Top